Politica

Simion după discuția cu Veștea: Vrem o reacție din partea președintelui

Președintele AUR George Simion a declarat, după discuția cu Adrian Veștea, că partidul are o ”niște restricții” din partea președintelui Nicușor Dan, și nu poate vota luni seara.

Simion așteaptă un semn și de la președintele Nicușor Dan, dacă îi mai consideră extremiști și dacă îi acceptă la guvernare: ”În spațiul public trebuie lămurite niște lucruri”, nu se poate ca niște oameni care au fost până acum ”paria” să voteze un guvern.

”Nu am cerut funcții”, ci implementarea soluțiilor despre care AUR vorbește de mult timp.

Totodată, partidul vrea ca ”legile nocive” adoptate de Guvernul Bolojan trebuie ”urgent să fie corectate în Parlament”.

Dacă nu se vor schimba lucrurile, AUR va ”merge mai departe cu procesul de suspendare a președintelui”.

Veștea a fost la AUR împreună cu Sorin Câmpeanu și Bogdan Ivan.

La ieșire, Adrian Veștea a declarat căa discutat chestiuni economice.

Exit mobile version